Skolų išieškojimas

Skolų išieškojimas skirstomas į:

  • ikiteisminį skolų išieškojimą;
  • teisminį skolų išieškojimą.

Ikiteisminis skolos išieškojimas. Kaip rodo mūsų praktika, didžiausią dalį skolų įmanoma grąžinti nesikreipiant į teismą, jei atliekami tinkamai parinkti ikiteisminio skolų išieškojimo veiksmai. Svarbu, kad skolos išieškojimo procedūra būtų atlikta kompetentingai. Reikėtų pridurti, kad kuo anksčiau bus pradėtas ikiteisminis skolos išieškojimas, tuo daugiau galimybių atgauti įsiskolinimą, o rezultatą gausite su minimaliomis finansinėmis ir laiko sąnaudomis. Pateikus skolos faktą pagrindžiančius dokumentus, perimsime skolos išieškojimo administravimo procesą. Išanalizuosime situaciją ir padėsime Jums susigrąžinti įsiskolinimą.

Jei ikiteisminis skolos išieškojimas nedavė teigiamo rezultato, sekantis žingsnis – tai kreipimasis į teismą. Norint kreiptis į teismą, pirmiausia, būtina įvertinti, kokiu būdu vertėtų kreiptis į teismą – pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo ar su ieškiniu. Būdas priklauso nuo skolos išieškojimo galimybių sudėtingumo. Svarbu surinkti visus su skolininku ir skola susijusius dokumentus, taip pat tinkamai parengti pareiškimą/ieškinį teismui. Kai teismas priims teigiamą sprendimą, teismo dokumentą (teismo įsakymą/vykdomąjį raštą) galima teikti antstoliui, kuris atliks priverstinį skolos išieškojimą.

Mes tinkamai parengsime Jums dokumentus (reikalavimą, vekselį, įkeitimą, susitarimą, sutartį ar kt.) ir padėsime rasti tinkamą ginčo sprendimą.

Kviečiame kreiptis tel.: 8676 00325, el.p.: biuras@steigimai.lt.